Web Tasarım Ajansı Nasıl Seçilir? 10 İpucu

Günümüzde neredeyse hiçbir şirket kendi web sitesi olmadan başarılı bir faaliyet gösteremez. Site, firmanızın teklifini müşterilere 7/24 sunuyor. İşletmenizin iyi bir ilk izlenim bırakmasını istiyorsanız kurallara uygun başarılı bir web sitesi çok önemlidir.

Görsel olarak çekici, bilgilendirici ve kullanımı kolay olmalı, aynı zamanda şirketinizin ürün veya hizmetleriyle ilgili tüm materyalleri içermelidir.

Kendiniz bir web sitesi oluşturabilir veya bir web tasarım ajansı ile anlaşıp yaptırabilirsiniz. Hangi yol daha iyidir ve bir web tasarım ajansı nasıl seçilir? konusuna bu yazı da değineceğiz.

Bağımsız web geliştirmemi yoksa bir web tasarım ajansıyla işbirliği yapmak mı mantıklı

Böyle bir karar verirken şirketinizin hedeflerinin neler olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Meşgul bir işletme yöneticisiyseniz, web geliştirmeyi kendiniz yapacak zamanınız olmayabilir veya yeterli web geliştirme becerisini öğrenmeye de zamanınız olmayabilirsiniz.

İş başarısını ve üretkenliği önemsiyorsanız, iyi bir web tasarımcısını işe almak genellikle gidilecek en doğru yoldur.

Deneyim ve bilgiye sahip web tasarımcıları beklediğiniz faydaları sağlayacak mükemmel web sitesini oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Ancak zamanınız varsa web sitesini kendiniz tasarlamayı deneyebilirsiniz. Her ne kadar gerçekten profesyonelliğe, güvenilirliğe ve güvenilirliğe önem veriyorsanız bu çözüm önerilmez.

Şimdi her iki yolun da tüm artılarını ve eksilerini düşünelim.

Kendi web sitenizi kendiniz tasarlamanın avantajları ve dezavantajları

İster yeni bir web sitesi olsun, ister eskisini yenilemek olsun, kendiniz bir web sitesi oluşturmanın en büyük yararı, daha düşük fiyattır. Dahası, zor olmak zorunda değil çünkü sadece ucuza değil aynı zamanda kolaylıkla bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan çeşitli web sitesi oluşturucuları vardır. Avantajlara gelince hepsi bu. Zamirlerin kısa bir listesi, olası komplikasyonların toplamı ise çok uzun bir listeyi oluşturuyor.

Kendin Yap web sitesi oluşturucuları genellikle sınırlı tasarım veya teknolojik yeteneklere sahiptir ve bu onların en büyük dezavantajıdır . Bu, sitenin aynı yaratıcıyı kullanarak yapılan tonlarca başka siteye benzer olma riskini de beraberinde getirir. Ayrıca zamanın nakit olduğunu da unutmamak gerekir. Web sitesini profesyonellere devretmek, işinizi geliştirmeye ve/veya müşterilerle iletişim kurmaya veya yeni pazarlar aramaya harcayabileceğiniz zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Ayrıca, kullanıcı dostu ve mobil uyumlu bir web sitesi tasarlamak veya sitede SEO uygulamak için en iyi uygulamalar hakkında fazla bilginiz yoksa ve web geliştirme sizin için göz korkutucu bir görev gibi görünüyorsa, uygun bir web sitesi oluşturma şansınız sıfırdır. İşletmeniz için web sitesi. Web tasarımının çok önemli olduğunu ve bu konuda tasarruf etmemeniz gerektiğini unutmayın!

Web tasarım ajansıyla çalışmanın avantajları ve dezavantajları

Bir web tasarım şirketini işe almak size iyi yapılmış bir web sitesini genellikle garanti eder çünkü bu tür web tasarım şirketleri en iyi web tasarımcıları bünyesinde bulundurur. Bunlar bir şirketin çevrimiçi varlığının kritik unsurlarını bilen uzmanlardır. Sonuç olarak, düzgün çalışmayacak bir web sitesini sıfırdan oluşturmak için zaman ve para harcamaktan kaçınabilirsiniz.

Bir yandan da maliyetlerimiz arttı. Bir ajanstan uzman çalıştırmak, kendi yaptığınız basit web sitesi tasarımından daha pahalı olacaktır. Ancak, web sitesinin başarısını sağlayacak uzmanlara daha fazla para harcamaya değer; bu sayede, bir süre sonra web sitesini oluşturma ve sürdürme maliyetleri kendini amorti edecektir.

Web sitesi şirketinizin prestij kaynağıdır ve internette bir imaj yapı taşıdır. İşletmenizin mevcut veya potansiyel müşterileriniz tarafından nasıl algılandığını etkilemenize yardımcı olur.

Bir diğer önemli argüman ise web sitesinin küresel erişime bağlantı kurmasıdır. 2024 yılında dünya nüfusunun neredeyse yüzde altmışı internet kullanıyor olacak. Kendinizi rekabetin gerisinde bırakmayın, ideal olarak rakiplerinizden birkaç adım önde olmak için doğru web sitesine sahip olun.

Profesyoneller tarafından hazırlanan bir web sitesi size para ve zaman tasarrufu sağlarken; eğitimlere, kurslara kaydolma, randevu alma veya alışveriş yapma gibi birçok web sitesi işlevi de işinizi ileriye taşır. Web siteniz yoksa müşterilerileriniz rakiplerinize ulaşabilir.

Üstelik uzmanlar tarafından hazırlanan bir web sitesi işletmenin güvenilirliğini artırır. Ayrıca kullanıcıların davranışları ve ihtiyaçları hakkında birçok bilgiyi edinmenize olanak sağlar. Bu tür değerli girdiler, daha etkili reklam programlamanıza yardımcı olabilir.

Birisi web sitenizi her ziyaret ettiğinde, onlar üzerinde olumlu bir izlenim bırakmak için yaklaşık 10 saniyeniz olduğunu unutmayın. Neden risk almak isteyesin ki? Profesyonel olmayan bir web sitesi şirketinizin imajı üzerinde kötü bir etki yaratacaktır, bu nedenle ona yatırım yapmaya değmez.

 

web tasarım ofisi

asıl konumuza dönelim

Doğru web tasarım ajansını seçmenin 10 adımı

İşbirliği yapabileceğiniz en iyi web tasarım şirketini bulmak ister misiniz?

İşte şirketlerin inceleme sürecinde size yardımcı olacak, doğru ajansı ararken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatan 10 adım.

  1. Adım 1 – Kendi web sitenizin hedeflerini ve ihtiyaçlarını belirleyin.

  2. Adım 2 – Ajansın sektörünüzde daha önce çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

  3. Adım 3 – Şirketin deneyimini doğrulayın.

  4. Adım 4 – Ajansın portföyüne ve vaka çalışmalarına bakın.

  5. Adım 5 – Ajansın duyarlı web siteleri tasarlayıp tasarlamadığını kontrol edin.

  6. Adım 6 – Ajansın CMS kullanıp kullanmadığını ve bunu yapmayı teşvik edip etmediğini kontrol edin.

  7. Adım 7 – Ajansın dengeli bir yaklaşıma sahip olup olmadığını kontrol edin.

  8. Adım 8 – Ajansla iletişime geçin.

  9. Adım 9 – Geçmişteki müşterilerin ajans hakkındaki görüşlerini kontrol edin.

  10. Adım 10 – Bütçenizi belirleyin.

 

En iyi web tasarım ajansları – derecelendirmeleri kontrol edin

WordPress Web Tasarım çalışmalarımızda %100 memnuniyeti SEO Nedir olarak benimsedik.

Piyasada pek çok web tasarım firması bulunmaktadır ve sayıları sürekli değişmektedir. Doğru olanı seçmek, web geliştirme veya dijital pazarlamayla ilgili hemen hemen her web sitesinde bulunan derecelendirmelerle de kolaylaştırılabilir. Clutch gibi sıralamaları kontrol etmeye değer.

SEO Nedir Referanslarımızı kontrol ederek web tasarım çalışmalarımızda neyi nasıl yaptığımızı analiz edebilirsiniz.

Yazdık Çizdik

Size Özel Yazılar

Ulaşın

SEO Nedir Ekimizle Şimdi İletişime Geçin

Bizimle İletişim Formunu Kullanarak Geri Dönüş Taleplerinizi İletebilirsiniz.

Hangi Hizmetlerden Faydalanabilirsiniz?
Sonraki Adım
1

Hangi Hizmet veya Eğitimi Alacağınızı Seçin

2

Yandaki Formumuzu Doldurun

3

Ekip Arkadaşlarımız Sizlere Ulaşacaktır

İletişim Formu